تکنیک های کاری برای مشاورین املاک آموزش مشاور املاک

سوم اینکه یکی از مهم ترین مراحل کار یک مشاور بازدید صحیح است که شما با این اقدام فرصت تاثیر گذاشتن روي
مشتري در بازدید را از دست می دهید. پس همواره سعی کنید با رعایت اصول حرفه اي کار با ارزش خودتان را بی ارزش نکنید. پیشنهاد اتحادیه مذکور، ۸ دهم درصد (۰.۴ درصد از هر یک از طرفین معامله) از کلیه معاملات مسکن بدون داشتن محدودیت سقف یا کف قیمت مسکن بوده است؛ اما سازمان حمایت به اخذ ۶ دهم درصد (۰.۳ درصد از هر یک از طرفین قرارداد) موافقت کرده؛ هر چند که هنوز پیشنهاد سازمان حمایت به کمیسیون نظارت وزارت صمت ابلاغ نشده تا این کمیسیون، نرخ‌های جدید را به اتحادیه مشاوران املاک ابلاغ کند. یکی دیگر از روش‌هایی که به جذب و افزایش مشتری در بنگاه املاک کمک می‌کند داشتن یک سایت اختصاصی برای آژانس املاک شما است. شما می‌توانید مشخصات و جزئیات املاکی که برای فروش و اجاره به شما سپرده می‌شود را دسته‌بندی کنید و بدین صورت دسترسی سریع‌تری به اطلاعات و دیتاها داشته باشید. همچنین با نگارش محتوای مطابق با حوزه کاریتان می‌توانید کاربر و مخاطب بیشتری را جذب کنید البته استفاده از این روش هزینه آن کمی بالا است.

  • ان ها به راحتی می توانند روی ذهن و اعتماد به نفس مشتریان کار کنند.
  • در غیر این صورت مشاور جدیدالورود به مراکز آموزشی مرتبط هدایت و راهنمایی شود تا همزمان با کسب آموزش های لازم، منابع، مراجع تحقیقات، مطالعات و آموزشی نیز به وی معرفی شود.
  • هرگز با آدامس در دهان یا هنگام غذاخوردن (با لقمه در دهن) و یا با صدای خیلی آرام که نجوا به نظر می رسد (و یا انگارمکالمه ای پنهانی و دزدکی به نظر می رسد) نباشد و هرگز با کلمات منقطع، نامفهوم و دو پهلو به آگهی پاسخ ندهید و هرگز با صدای بلند نیز سخن نگویید.
  • حتی اگر معاملات مسکن شیب نزولی داشته باشد، اما فعالیت در این زمینه همواره پرسود خواهد بود.
  تاثیر قانون سقف جدید بر بازار اجاره

استفاده از این راهکارها تأثیر بسیار زیادی در جذب مشتری و افزایش معاملات ملکی دارد. یکی از بهترین و مؤثرترین روش‌ها برای جذب و افزایش مشتری در بنگاه املاک، استفاده از تور مجازی است. متأسفانه در بسیاری از موارد تصاویری که برای آگهی‌هایی فروش یا اجاره ملک گذاشته می‌شود با واقعیت بسیار متفاوت است و مشتریان اغلب معترض‌اند که تصاویر اصلاً شبیه به واقعیت نیست. با کمک تورهای مجازی خریداران و مستأجران می‌توانند به‌صورت مجازی نمای واقعی خانه یا آپارتمان را ببینند و بعد تصمیم بگیرند که آیا ملک ارزش بازدید واقعی را دارد یا خیر.

آژانس‌های املاک

سامانه پیگیری وام ودیعه مسکن ۱۴۰۲، همان سایت ثبت نام وام ودیعه مسکن می باشد. اشخاصی که درخواست تسهیلات اجاره خانه خود را در سامانه وام ودیعه مسکن ثبت نموده اند، می توانند، با مراجعه به این سایت و با ورود به قسمت ( مشاهده و پیگیری درخواست ها )، اقدام به مشاهده وضعیت درخواست تسهیلات اجاره خانه 1402، با استفاده از کد ملی خود نمایند. امروزه پلتفرم‌های بسیار مختلفی در بستر اینترنت وجود دارد که به مشاورین املاک کمک می‌کند تا بتوانند مشتری بیشتری جذب کنند. علاوه بر این، استفاده از پنل اختصاصی مشاورین املاک این پلتفرم‌ها خدمات بسیاری ازجمله ارائه گزارشات تحلیلی، دسترسی به تعداد زیادی آگهی، افزایش تعداد مشتری و به برندینگ آژانس املاک شما کمک می‌کند.

بانک اطلاعات اصناف و مشاغل ایران

پذیرفته شدگان، سپس، باید، مدارک لازم را به بانک مربوطه ارائه نموده و ضامنین خود را نیز معرفی کنند. جهت اطلاع از وضعیت ثبت نام، همانند پیگیری ثبت نام مسکن ملی، امکان پیگیری وام ودیعه مسکن۱۴۰۲، با کد ملی نیز وجود دارد. ثبت نام در سامانه های دولتی، در برخی موارد، مانند ثبت نام در سامانه املاک و اسکان، الزامی بوده و در برخی دیگر، مانند سامانه وام ودیعه مسکن و سامانه ثمن نهضت مسکن، اختیاری می باشد. همانگونه که گفتیم، مستاجرانی که شرایط لازم برای ثبت نام وام ودیعه مسکن را داشته باشند، می توانند در بازه زمانی تعیین شده، به سامانه ثبت نام وام ودیعه مسکن مراجعه نموده و برای دریافت تسهیلات اجاره خانه، در سایت مذکور ثبت نام نمایند. اما، ثبت نام در سامانه وام ودیعه مسکن، پایان کار نبوده و اشخاصی که اقدام به ارسال درخواست تسهیلات اجاره خانه به این سایت نموده اند، مایل هستند که از نتیجه ثبت نام خود، مطلع شوند. بدین منظور، وزارت راه و شهرسازی، این امکان را برای ثبت نام کنندگان فراهم نموده تا بتوانند با مراجعه به سایت وام ودیعه مسکن و با طی کردن نحوه و مراحل مخصوص به آن، اقدام به مشاهده وضعیت درخواست تسهیلات اجاره خانه خود نمایند.

  تورم بی سابقه در بازار مسکن/ قدرت اقتصادی مردم با قیمت ها همخوانی ندارد

با این تعریف مشاوره فرایند رشدی است که افراد می‌توانند با راهنمایی‌های مشاوران امکان موفقیت خود را در زندگی و کار افزایش دهند. مشاور املاک کسی است که با شناختی که از بازار مسکن و اقتصاد مسکن دارد به خریدار‌ی فروشنده تخصصی می‌دهد تا امکان خرید یا فروش را آسان‌تر کند. از این رو نقش و اهمیت یک مشاور املاک مانند مشاور روان شناسی یا مشاور حقوقی است که می‌تواند گره گشای بسیاری از مشکلات باشد و راه‌های تازه‌ای برای رسیدن به موفقیت ارائه کند.

By ljhvd